#szabadság#szabadítsdfelönmagad#lépjkiabörtönből#éljszabadon
Korlátozó, “börtönben” tartó hitrendszerek, meggyőződések
A hitrendszereink, meggyőződéseink meghatározzák a gondolatainkat, a döntéseinket, viselkedésünket. Tudatalatti tartalmak. Hozhatjuk őket
– a DNS-ünkben a felmenőinktől
– születésünkből
– gyermekkorunkból
– előző életekből.
Ha gyerekkorunkban sokat hallottuk azt egy számunkra fontos személytől (anya, apa, nagyszülő, óvónő stb.), hogy “veszélyes!”, ez is veszélyes, meg az is veszélyes, akkor kialakul bennünk a világról egy olyan kép, hogy hát cseszereintse meg, minden ilyen veszélyes, akármit akarok csinálni, akkor a világ egy iszonyat veszélyes hely.
Fog-e ez a gyerek felnőtt korában kockázatot vállalni? Fog-e merni pl. vezetni? Bele mer-e vágni új kalandokba? Mer-e majd váltani munkahelyet? Fel akarja-e majd fedezni a világ országait? Mer-e majd a biztonságos körön kívül merészkedni?
És ha a számomra fontos személy még jól meg is büntetett gyerekkorban, ha átléptem a SZÁMÁRA veszélyesnek tűnő határt, akkor jól megtanulom, hogy meg se próbáljak legközelebb kilépni a (komfort)zónámból (vagy hát az ő komfortzónájából). Még, ha ott bent nem is komfortos nekem…
Igen, valóban sok veszélyes dolog van az életben, de nem minden az, amire azt hisszük. És lehet, hogy 2 évesen még szolgált engem egy adott hitrendszer, de 30 évesen, már nem fog, és csak visszatart, hogy kimerészkedjek a “biztonságosból”, ami ez esetben már a börtönömmé vált.
A kutya veszélyes állat? Hát, akit egyszer megharapott egy, annak igen. Aki meg a kutyájával alszik az ágyában, annak meg a világ legcukibb állata. Melyik az igaz?
AZ IGAZ AZ (SZÁMUNKRA), AMIT ANNAK HISZÜNK.
És amit igaznak hiszünk, azt mindig visszaigazoltatjuk a külvilággal.
A hitemhez, meggyőződésemhez tehát nem is kell, hogy saját magam szerezzek tapasztalatot arról, hogy a kutya veszélyes-e vagy sem, elég ha pl. az egyik szülőm átélt egy kutyaharapást, és megtanította nekem, hogy a kutya veszélyes.
Ha valaki ezzel a hittel (meggyőződéssel) találkozik egy kutyával, akkor egyből bekapcsol benne a félelem. A félelem rezgését érzékeli a kutya, aki már eszerint fog rá reagálni, valószínűleg nem barátságosan, ergo visszaigazolódik az “igaza”. De tudni kell, hogy ez csak az ő igaza, másnak más az igaza, és mindenkinek igaza van a saját maga szempontjából.
A ‘veszélyes!’ csak egy példa, sok száz program fut bennünk nap mint nap, és észre sem vesszük, mert tudatalattiak. Sokszor nem is értjük, hogy miért nem vagyunk nyitottabbak a világra. Ez ezek miatt a tudatalatti programok, hitrendszerek és meggyőződések miatt is lehet.
De tudd, hogy mindig van választásod! Ha elkezdted érezni, hogy szűkös odabent a “komfort”zónádban, akkor eljött az ideje, hogy ránézz, neked milyen korlátozó, negatív hitrendszereid, meggyőződéseid vannak! Ebben segítségedre lehet a ThetaHealing módszere. ThetaHealing konzultáció során nemcsak feltérképezzük a tudat alatt megbúvó hitrendszereket, mintákat, programokat, hanem le is cseréljük őket olyanokra, amik támogatnak, és segítenek egy kiteljesedett, boldog életet élni!
Jorzsits Melinda
ThetaHealing konzulens, parapszichológus